menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۶/۳/۴ پنج شنبه
-
A
+
(6)
(0)
5 نکته ای که باید برای خود اشتغالی به خاطر بسپارید
5 نکته ای که باید برای خود اشتغالی به خاطر بسپارید
به نظر می رسد که امروزه کار آفرین شدن نه تنها به کار جالب توجهی مبدل شده است، بلکه به لطف پیشرفت های تکنولوژی و ابزار های مجازی هم اکنون بیش از پیش در دسترس قرار گرفته و انعطاف بیشتری نیز پیدا کرده است.
با این وجود اگر قصد دارید تا کار شخصی جانبی تان را به کسب و کاری قابل پیشرفت و مستعد پرورش تبدیل کنید، لازم است که واقع بین باشید؛ اکثر استارت آپ ها شکست می خورند و بیشتر کارآفرین ها اهل ریسک های بزرگ نیستند.
در واقع بیشتر بنیان گذاران مانند سرمایه گذاران Warby Parkerدر حالی که کسب و کارشان را می ساختند، گزینه های شغلی خود را محدود نکردند.
خود من در حالی که شغل تمام وقت را برعهده داشتم مشغول نوشتن کتاب و ساختن “The influencers(تأثیرگذاران) بودم. ممکن است مدیریت کردن یک کار جانبی به حساسیت استعفاء دادن و یا ترک تمام کارهای اصلی تان نباشد، اما قطعاً انجام این گونه کارها بدون چالش هم نیست.


برای تبدیل یک کار جانبی و شخصی به کار اصلی تان و گسترش و پرورش آن و درنهایت تبدیل شدن به یک کارآفرین نمونه، باید نکات زیر را به یاد داشته باشد:
1.زمان زیادی خواهد برد
برای انجام کاری با ارزش به طور متوسط به 7 تا 10 سال زمان نیاز است. البته استثناءهایی نیز وجود دارد اما تعدادشان بسیارکم است. شما باید آمادگی لازم برای کار کردن روی ریسکی که درصدد تحقق و انجام آن هستید را برای مدت 7 سال و یا بیشتر را داشته باشید.
خیلی مهم است که از علاقه داشتن به انجام آن کار اطمینان داشته باشید، در غیر اینصورت در حرفه ای که از آن متنفر هستید گرفتار خواهید شد.

2.خیلی زود همه چیزتان را وقف آن نکنید
این داستان رایجی است، مردم فکر و ایده ای دارند و برای تحقق آن تمام کارهای اصلی شان را رها می کنند.
در گام اولیه یک استارت آپ صرف زمان بیشتر لزوماً به معنی بهره وری بیشتر نیست. در عوض بدون داشتن منبع درآمد امن از یک کار ثابت، احتمال افزایش اضطراب و همچنین کاهش بهره وری تقویت می شود.
اکثر کار آفرینان موفق از زمان صحیح تبدیل یک کار جانبی به حرفه و شغل اصلی شان آگاهی داشتند.(معمولا زمانی که استارت آپ شروع به کسب هزینه ای برای حمایت و تضمین خود می کند بهترین زمان برای انجام این کار است) بنابراین بهتر است تا زمان نتیجه دادن استارت آپ، کار اصلی خود را ترک نکنید!

3.با افراد تأثیر گذار ارتباط برقرار کنید
زمانی که ایده تان را شکل می دهید، مطمئن شوید که با افراد مناسبی ارتباط برقرار خواهید کرد. افراد مهمی بسته به صنعت تان مکن است به سرمایه گذاران شما تبدیل شوند؛ رلودکس تان باید پر شود تا بتوانید معاملات خوبی انجام داده و خود را تأمین کنید. همانطور که هر سرمایه گذاری به شما خواهد گفت، اکثر معاملات تأثیرگذارتان از طریق ارتباطاتی که مدت ها پیش بدون هیچ منظوری برقرار کرده اید صورت خواهد گرفت.
4. افراد شایسته ای را برای تیم تان انتخاب کنید
شریک موسس تان را تنها به خاطر این که از دوران کودکی با هم بزرگ شده اید و یا با وی آشنا هستید انتخاب نکنید.
اعضای تشکیل دهنده تیم تان باید مهارت ها و خدمات خاصی را به شرکت تان ارائه دهند، در غیر اینصورت بهتر است که به جای آن ها دستیار مجازی ای را با دستمزد تنها چند دلار استخدام کنید.

5. مهارت های بهره وری موثر را فراگیرید
بهتر است پیش از این که تصمیم به ترک کار اصلی تان بگیرید، مهارت های کارآمد بودن و بهره وری موثر را به خوبی بیاموزید. زیرا دیگر کارفرمایی نخواهید داشت که شما را وادار به انجام وظایف تان کند، اما به هر حال این کار را مشتریان و سرمایه گذارانتان انجام خواهند داد.
با وجود اینکه ترک کار اصلی تان به شما زمان کافی برای رسیدگی به کاری که قصد توسعه آن را دارید خواهد داد، اما این را فراموش نکنید که نوع و کیفیت کاری که می خواهید در این زمان انجام دهید نیز اهمیت دارد. استفاده از روش های بهره وری موثر به شما این امکان را میدهد تا در کنار کار فعلی تان کسب و کار و درآمدی خوب و آینده دار را داشته باشید.
می توانید با ارتباط برقرار کردن و مشاوره گرفتن از افراد متخصص در این زمینه به یادگیری و افزایش توانایی بهره وری موثر بپردازید.
برای بهره مندی از مشاوره های حقوقی نیز می توانید در برنامه های رایگان دانشگاه ها و موسسات حقوقی که برای حمایت از کارآفرینان تدارک دیده شده شرکت کنید. امروزه دیگر منابع بسیار زیادی برای راهنمایی کارآفرینان به منظور ساختن کسب و کار حرفه ای مطلوبشان در مقایسه با گذشته وجود دارد.
با این وجود این را به خاطر داشته باشید که برای داشتن کسب و کاری موفق و خودساخته نیازی به رها کردن کار فعلی تان در همان ابتدا نیست و تا مدتی می توانید در کنار کارتان به ساختن رویاهای خود بپردازید!

 
منبع www.businessinsider​.com

 
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده