menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۶/۱/۱۹ شنبه
-
A
+
(2)
(0)
10 کتابی که خواندشان برای کسب موفقیت هر رهبر کسب و کار لازم است
10 کتابی که خواندشان برای کسب موفقیت هر رهبر کسب و کار لازم است
یکی از بهترین راه های اطمینان بخشیدن به شایستگی تان در رهبری یک کسب و کار مطالعه فراوان می باشد. زمان همواره به ما اثبات نموده که افراد موفق تاریخ، مجذوب کتاب بوده اند و همواره  عطش مطالعه داشته اند.
 مطالعه مداوم در کسب دانش، وسعت دادن به طرز تفکرشان و همچنین تغییر در طرز نگرششان به زندگی  تأثیر بسیار مهمی داشته است.
 البته مسلما همه ی کتاب ها ارزش صرف زمان و مطالعه را ندارند به همین منظور برای کمک کردن به طی کردن مسیر موفقیت و تبدیل شدن به یک رهبر موفق ما مطالعه این 10 کتاب را به شما  توصیه می کنیم:


 
 1. مدیریت بازی ذهن نوشته جف باس
Managing the Mental Game by Jeff Boss 

جف باس عضو سابق یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده با استفاده از ترکیبی از روش های تمرین ذهنی به خوانندگان نشان می دهد که چگونه اعتماد به نفس و شهامت را در خود پرورش دهند و با استفاده از آن به مراحل جدیدی از موفقیت دست یابند.
مدیریت بازی ذهنی شامل تمرین های مفید برای یادگیری نحوه ی مدیریت هرج و مرج و فشارهای ذهنی به منظور آرام ساختن خود در شرایط دشوار است.
توصیه های باس به شما کمک می کند تا درک کنید که استرس تنها یک بازی ذهنی است که اغلب با دوری از تله های ذهنی و جایگزینی افکار منفی و مثبت به راحتی می توان بدان غلبه نمود .
مدیریت بازی ذهن نوشته جف باس
Start with Why by Simon Sinek 

این کتاب به حقیقتی در رابطه با کسب و کار متمرکز می شود: "مردم کاری که انجام می دهید را نمی خرند، آنها خریدار دلیل انجام آن کار هستند."
سایمون سینک این ایده را با بررسی چند پرسش اساسی شرح می دهد . یکی از سوالات کلیدی او این است که چرا برخی از مردم و نهادها نسبت به آنهای دیگری نوآور تر، تأثیرگذارتر و سودآورتر هستند؟
او هم چنین این پرسش را مطرح می کند که چرا تعداد بسیار کمی از آنها موفقیت خود را تکرار می کنند؟
اگر در تلاش برای ساخت چشم اندازی بلند مدت و هدایت زندگی و کسب و کار خود بر اساس آن هستید، این کتاب به شما انگیزه ی کافی برای حرکت در مسیر درست را خواهد داد.

 
 با چرا شروع کن نوشته ی سایمون سینک
The Go-Giver Leader by Bob Burg & John David Mann 

رهبران بزرگ هرگز سعی بر ایفای نقش صرفا”رهبر” نمی کنند.
بلکه می کوشند تا انسان بهتری باشند و انسانیت خود را تقویت می کنند.
آنها روی ایده ی “هرچه بدهی، همان را دریافت خواهی کرد!”  تمرکز می کنند. برگ و مان داستان مدیر جوانی را روایت می کنند که درتلاش برای هدایت کسب و کاری کوچک با مشکلات فراوان است و در این بین باید تصمیم حساس و سرنوشت سازی بگیرد.
رهبر بخشنده” طرز فکری با آگاهی بالاتر را ترویج می دهد؛ طرز فکری که در آن میزان نفوذ شما را مشروط بر نحوه ی اولویت بندی منافع خود و دیگران می داند. رهبرانی که این گونه عمل می کنند برای جامعه شان همانند شرکت ها و کارمندان شان موفقیت حاصل می کنند.

 
رهبر بخشنده نوشته ی باب برگ و جان دید مان
The Dip by Seth Godin 

شیب” اثبات می کند که افراد پیروز هم دست از کار می کشند و آنهایی که دست از کار می کشند نیز پیروز می شوند. ست گودین نشان می دهد که افراد پیروز اغلب اوقات و به طور سریع کارشان را رها می کنند و این کار را تا زمانی که در “شیب”  درست و مطلوبشان قرار گیرند، انجام می دهند.
برندگان کسانی هستند که می دانند مقابله با موانع بزرگتر به معنی دریافت پاداش بیشتربرای عبور نمودن و پشت سر گذاشتن آنهاست. اگر بتوانید “شیب”  را شکست دهید، سود و منفعت فراوان و هم چنین افتخار و امنیت بلند مدت نصیبتان خواهد شد.
کاری که این کتاب انجام می دهد این است که به شما کمک کند تا بفهمید شیبی که اکنون در آن هستید ارزش صرف زمان ،تلاش و استعداد را دارد یا خیر.

 
شیب نوشته ی ست گودینشیب نوشته ی ست گودین
 
Freakonomics by Steven Levitt & Stephen J. Dubner

همانطور که روزنامه وال استریت می نویسد: “اگر ایندیانا جونز یک اقتصاددان بود، فردی مانند استیون لویت می شد”
اقتصاد علم انگیزه ها” حاصل همکاری تحسین برانگیز استیون لویت و استیون دابنر نویسنده و روزنامه نگار موفق و فردی که برنده ی جوایز بین المللی گوناگون است می باشد.
این دو نحوه ی عملکرد یک باند کراک، حقایق پشت پرده ی بنگاه های مشاوره املاک و کوکلاکس کلان[ سازمان های همبسته ی نژاد پرستی ] را مورد بررسی قرار می دهند. نتیجه کارشان کتابی است که با قدرت به شما نشان می دهد علم اقتصاد علم مطالعه و بررسی ناهنجاری هاست . این کتاب به پاسخ به این سوال که افراد چگونه به خواسته های خود به خصوص زمانی که دیگران مطالبات یکسانی دارند دست پیدا می کنند، می پردازد.  

 
اقتصاد علم انگیزه ها نوشته ی استیون لویت  و استیون جی دابنراقتصاد علم انگیزه ها نوشته ی استیون لویت  و استیون جی دابنر
 
Essentialism by Greg McKeown
به جای سعی کردن برای مدیریت زمان تان، ذات باوری به شما کمک می کند تا روی انجام کارهای لازم تان تمرکز لازم را داشته باشید. ذات باوری اصلا راجع به مدیریت زمان و افزایش بهره وری نیست . گرک مک کیون دستورالعمل قاعده مندی را به شما می آموزد که با آن بتوانید امور لازم و حیاتی را تشخیص داده و روی انجام آنها متمرکز شوید.
با  دنبال کردن “کمتر ها” ما توانایی این را خواهیم داشت که  آنچه را که به معنای واقعی برای زندگی مان لازم است، اولویت بندی کنیم و در نتیجه قادر خواهیم بود تاحداکثر تلاش مان را برای تحقق یافتن شان انجام دهیم.

 
ماهیت گرایی [ذات باوری] نوشته ی گرک مک کیون
Drive by Daniel H. Pink
همه ی ما تمایل ذاتی به داشتن کنترل زندگی خود و ساختن چیزهای جدید داریم. این دو میل در حقیقت چیزهایی هستند که ما را هدایت می کنند. روش  “ چماق و هویج ” که اکثر سازمان ها برای انگیزه دادن به مردم استفاده می کنند، نتیجه ی مطلوب را نمی دهد زیرا از عنصر اصلی آن چشم پوشی شده: انگیزش درونی
دنیل پینک در کتابش از انگیزش درونی به عنوان رازی مهم برای داشتن کارکنانی موفق یاد می کند. انجام این کار باعث افزایش رضایت در محیط کار، مدرسه و خانه می شود و هم چنین به ما این نیرو را می دهد تا خود و دنیای خود را بهبود بخشیم.

 
انگیزه نوشته ی دنیل ایچ پینکانگیزه نوشته ی دنیل ایچ پینک
Getting Things Done by David Allen 
حدود 15 سال پیش زمانی که کتاب “Getting Things Done” به چاپ رسید، عبارت “GTD” [ صورت مخفف عنوان کتاب ] به کلمه ای اختصاری برای شرح شیوه ی انجام دادن وظایف  و امورات شخصی و حرفه ای تبدیل گردید.
این نسخه به روز شده شامل اصولی است که طرز فکر تازه ای را به نوشته های دیوید آلن اضافه می کند تا کارایی آنرا به حداکثر برساند.

 
تکنیک های مدیریت زمان به روش “GTD” نوشته ی دیوید آلن
 
Give and Take by Adam Grant 
موفقیت تنها راجع به سخت کوشی، داشتن استعداد و یا بخت و اقبال نیست. توانایی ما برای دست یابی به موفقیت وابسته به نحوه ی برقراری ارتباط با دیگران می باشد. کتاب آدام گرانت نشان می دهد که اکثر افراد در قالب طلبکار و یا تطبیق دهنده و البته تعداد اندکی نیز به عنوان بخشنده با یکدیگر همکاری می کنند.
از آنجایی که افراد طلبکار سخت می کوشند تا هر آنچه که ممکن است را از دیگران بستانند و افراد تطبیق دهنده سعی بر تبادل متقابل دارند، افراد بخشنده ای نیز وجود دارند که تعداد شان نسبت به دو گرو ه دیگر کمتر است و به دیگران بدون چشم داشت کمک می کنند. بخشش و کمک به دیگران هنگامی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند نتایج شگفت آوری را به همراه داشته باشد.

 
 بخشیدن و دریافت کردن نوشته ی آدام گرانت

What They Don't Teach You at Harvard Business School by Mark H. McCormack 

این کتاب همانند نصیحت کننده ای دانا و خردمند راهنمایی های دنیای واقعی و اطلاعات مختصر و مفیدی را در اختیارتان قرار می دهد که در جای دیگری پیدا نخواهید کرد . این کتاب مکملی برای زمینه ی کسب و کار های قدیمی می باشد. مارک مک کورماک  به شما یاد می دهد که چگونه از  “ احساسات کاربردی افراد ” در فروش، مذاکره و مدیریت اجرایی زمان و هم چنین شناخت خود و دیگران استفاده نمائید.

هاروارد چه چیزهایی را نمی آموزد؟ نوشته ی مارک اِیچ مَک کورمکهاروارد چه چیزهایی را نمی آموزد؟ نوشته ی مارک اِیچ مَک کورماک
 
 
 
منبع www.entrepreneur.com

 
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده