menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ پنج شنبه
-
A
+
(0)
(0)
5 کاری که رهبران برتر هرروز انجام میدهند
5 کاری که رهبران برتر هرروز انجام میدهند
امروز چه کسی بهترین خواهد بود؟
این سوالی است که آدام پدوویتز(Adam Pedowitz) مدیرعامل شرکت مشاوره ای و آموزشی شارفن (charfen) هر روز صبح راس ساعت 9:17 دقیقه از کارمندانش طی یک گردهمایی می پرسد.
پدوویتز این تمرین را به این دلیل که بر خلاف شرکت های در حال توسعه دیگر کارمندانش به سخت کوشی و افتخارآفرینی عادت نداشتند، شروع نمود.
به جای نشستن و منتظر ماندن برای حل شدن مشکل او و تیمش دست به کار شدند و کاری کردند تا هر کارمند نمونه از احساس ستوده شدن و تشویق شدن محروم نگردد.
برای شکل گیری کارگاه های موفقیت سازی، رهبرانی مانند پدوویتز به این اعتقاد دارند که فرهنگ کاری روزانه شان باید سعی و تلاش هایی که کارمندان هر روزه انجام می دهند را بازتاب دهد.
در عوض این کارمندان علاقه مند به کار و پرانگیزه و در نتیجه نو آور می شوند.
آیا ایده های بیشتری برای ارتقای فرهنگ شرکت شان می خواهید؟ ما 5 راه دیگر تشویق مفید کارمندان را برای شما آماده نموده ایم که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم.

به تشویق و تمجید کارمندان تان بپردازید
در عموم به تشویق و تمجید بپردازید
 
اکثر رهبران از اهمیت وجود کارمندان آگاهی دارند اما تنها بهترین هایشان این قدردانی را به نمایش می گذارند.
کارمندان پاداش را در گرفتن هدایای گرانبها نمی بینند، بلکه می خواهند تا کارفرمایانشان اراده و سخت کوشی آنها را ببینند..
بررسی های رفتاری کارمندان یک شرکت در ماه ژانویه نشان داده است که 82 درصد آنها تشویق و تمجید را ترجیح می دهند.
استفان تومی (Stephen Twomey)  بنیان گذار شرکت تراورس سیتی (Traverse City) ، پس از شنیدن تأثیرات تقدیر از کارمندان تصمیم گرفت تا این فرهنگ را در شرکت خودش نهادینه سازد.
وی اکنون از انجام این کار بسیار راضی است و می گوید که نوآوری در کارمندانش تا 30 درصد افزایش یافته است.

 
کارمندانتان را به خارج از محدوده کاریشان بفرستید
کارمندان را با نقشه ی راهنما به خارج از محدوده کاری شان بفرستید

 
ارتباطات و انگیزش های تأثیر گذار با یکدیگر رابطه ی نزدیک و متقابلی دارند. کارمندانی که در مورد وظایف روزانه شان مطمئن نیستند، به ندرت این فرصت را پیدا می کنند که فراتر از وظایف و محدوده کاری شان عمل نمایند.
اگر وظایف روزانه شان واضح نباشد، چگونه می توانند روی ارتقاء آنها تمرکز کنند؟
اطمینان داشتن از از این که کارمندان نیز به اندازه شما به کار اهمیت می دهند و می دانند که بخشی از گروه هستند،‌ باعث سرعت دهی به شرکت و افزایش بهره وری می شود.
به همین دلیل است که جردن شلتگن (Jordan Sheltgen) یکی از بنیان گذاران و مدیران شرکت  بازاریابی  Cave Social هر روزش را با گذراندن پروسه ی کمک به کارمندانش برای رسیدن به اهدافشان شروع می کند.
وی در این باره می گوید:”ما برنامه ای به نام به روزت حمله کن[Attack the day] را شروع کرده ایم. این برنامه نوعی فرآیند و طرز فکر است.
این برنامه با یک جلسه ی 20 دقیقه ای در هر روز صبح آغاز می شود. گروه ها کارهایی را که می خواهند به انجام برسانند را لیست می کنند.
سپس اعضای دیگر گروه به کمک به یکدیگر در انجام دادن کارها تشویق می شوند.

به بازخوردها اهمیت دهید
به باز خوردها اهمیت دهید و از آنها استفاده کنید

 
کنترل احساسات کارمندان به خصوص زمانی که یکی از آنها احساس ترس و اضطراب است، کار بسیارسختی می باشد.
با این وجود بدون تلاش برای آگاهی از بازخوردهای کارمندان تان، انجام اموری مانند نگهداری آنها و ارتقای سطح شرکت تان غیرممکن خواهد بود.
بنجامین اسنیرز(Benjamin Snyers)  مدیر اجرایی آزانس اجتماعی در نیویورک در طول زمان رشد و پیشرفت کسب و کارش میدانست که باید حواسش به واکنش های هفتگی اعضای گروهش باشد.
وی با استفاده از نرم افزار مدیریتی شخصی Butterfly به این نتیجه رسید که افراد گروه مضطرب و از کار زده شده اند؛ او برای بهبود اوضاع به قدردانی رسمی از زحمات و ازخودگذشتگی های اعضای گروه پرداخت .
پس از شنیدن بازخوردهای همکارانش سرانجام توانست علت اضطراب و آشفتگی گروه را دریابد و با اطمینان دادن به اینکه شرکت همواره از آنها حمایت خواهد کرد، این نگرانی را برطرف نمود.

ترویج فرهنگ مثبت محل کار
فرهنگ مثبت محل کار را ترویج دهید

 
انگیزه دادن به کارمندان برای دست یابی به بیشترین پتانسیل شان وظیفه ی رهبر هر شرکت میباشد.
بیان روزانه و تکراری مسائل انگیزشی نیز از سوی دیگر باعث کاهش بهره وری و اشتیاق و علاقه  در کارمندان می شود.در یک آژانس بازاریابی به نام  Gavin Advertising ،
مندی آرنولد(Mandy Arnold) با ساختن فرهنگ مثبت محیط کار هر روزه به کارمندانش انرژی می دهد  و آنها را مجذوب کار می کند.
او در این باره می گوید ما فرهنگ های گروه های مان را با یکدیگر متحد نمودیم. هر دوشنبه 5 دقیقه را به اعضای هر تیم اختصاص می دهیم تا از یکدیگر به دلیل انجام کاری بزرگ با صدای بلند تشکر کنند!
کاری که آرنولد با فرهنگ محیط کارش انجام می دهد،‌ یعنی ایجاد محیط دائمی مثبت،  باعث می شود تا کارمندان از بیشترین توانایی شان در کار استفاده کنند.

 
نظرسنجی از کارمندان تان
نظرسنجی کنید و برای غافلگیر شدن آماده باشید

 
 عدم برقراری ارتباط تنها منحصر به زمانی که کارمندان از انتظارات سرپرستشان آگاهی ندارند نمی شود، بلکه در مواقعی که مسئولان نیز از نیازهای کارمندانش آگاه نباشند نیز اتفاق می افتد.
سین داگلاس (Sean Douglas) سخنران انگیزشی شرکت گلدس برو (Goldsbro) پس از اینکه احساس کرد که کارش را به خوبی انجام نمی دهد، فهمید که  عملاً دارد نظراتش را  راجع به عملکرد کارمندان می گوید بی آنکه به نظرات آنها درباره ی درستی نحوه ی عملکرد خود توجه کند!
داگلاس می گوید: “ تصمیم گرفتم تا نظرات شان را راجع به کارخود بپرسم و پس از شنیدن آنها شگفت زده شدم!  من فکر میکردم که در کارم بی نظیر هستم اما درواقع در برخی بخش ها ضعف های جدی داشتم! اکنون من با آنها راحت تر و صمیمی تر هستم ، نیازها و نظراتشان را راجع به نحوه ی کارم به عنوان سرپرست و مربی می پرسم . “
دانستن نیاز های کارمندانش به او توانایی مدیریت و رهبری مطابق با توانایی آنها را می دهد.
هنگامی که رهبران  اینگونه دستورات یک طرفه و محدودیت هایشان را کنار می گذارند، به کارکنان شان فرصت استفاده از 100 درصد پتانسیل خود را می دهند.


 
منبع www.entrepreneur.com

 
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.
 
 
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده