menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۵/۱۰/۹ پنج شنبه
-
A
+
(1)
(0)
3 نمونه از برنامه های وفاداری شاخص اجرا شده در دنیا
3 نمونه از برنامه های وفاداری شاخص اجرا شده در دنیا

با توجه به آمارهای انتشار یافته سال گذشته شرکت بازاریابی colloquy، تعداد عضویت در برنامه ی وفاداری در ایالات متحده به 1.8 بیلیون رسیده است که در مقایسه با سال 2007 که این تعداد 1.3 بیلیون بوده است، افزایش بسیاری داشته است.
آمارها نشان داده است که هر خانوار آمریکایی در 14.1 برنامه ی وفاداری عضو می باشد، اما تنها در 6.2 آنها شرکت داشته است!
چرا آنها در 44 درصد برنامه هایی که برای پاداش دهی به خریداران طراحی شده اند شرکت کرده اند؟
به دلیل اینکه نیم دیگر این برنامه ها به آنچه که به عنوان پاداش وعده می دهند، عمل نمی کنند یا میزان خرید و هزینه مورد نیاز در برابر امتیاز و پاداشی که ارائه می دهند، معقول نیست!
برای داشتن برنامه وفاداری موثرتر و نتیجه بخش تر، قصد داریم تا در ادامه شما را  با 3 نمونه از برنامه های وفاداری موفق و مطرح در دنیا آشنا سازیم:

1.استار باکس  (Starbucks)
استارباکس
این برنامه به سادگی یکی از بهترین برنامه های وفاداری موجود در بازار می باشد؛ فقط به یک دلیل بزرگ: هزینه رایگان!
تمام هدف  برنامه ای به این شکل،‌ پاداش دهی به مشتری برای برخورداری مداوم از حمایت و پشتیبانی مستمر آنها می باشد، به همین دلیل ارائه خدماتی از قبیل نوشیدنی رایگان در روز تولدتان و یا استفاده رایگان دو ساعته از wifi به صورت روزانه، در نهایت و با گذشت زمان منجر به افزودن گزینه شیر و طعم دهنده رایگان در نوشیدنی ها، پرکردن مجدد کاپ تان در صورت تمایل به صورت رایگان و ارائه یک کاپ قهوه هدیه در صورت خرید دانه قهوه و طبعاً به دنبال آن حمایت دائمی مشتریان و به وجود آمدن طرفداران استارباکس را به دنبال دارد.
برنامه وفاداری استارباکس به نام Starbucks rewards
برنامه وفاداری استارباکس به نامStarbucks rewards
 
با این که ارائه تخفیف 10 درصدی و یک کاپ نوشیدنی رایگان به ازای هر 15 بار خرید به اعضای گروه طلایی نسبت به مکان های دیگر که این مقدار در آنها 10 به 1 یک است، جالب توجه و رقابتی نیست، ولی با توجه به وسعت و تنوع پیشنهاد های ارائه شده توسط این برنامه، ضعف ها و کاستی هایش قابل چشم پوشی است.

2.بست بای (Best Buy)
بست بای
حدود دو سال پیش هنگامی که شرکت Best Buy  مشغول تدارک پاداش سالیانه برای برنامه وفاداری اش بود، برنامه ی “محدوده پاداش” (RewardZone) شان مناسب عموم مصرف کنندگان این شرکت نبود.
این برنامه فاقد امتیازات و پاداش های مناسب  و روش های انگیزشی ابتدایی و ضعیف [ به ازای هر 1 دلار خرید 1 امتیاز] بود و به همین دلیل انگیزه خرید در این روش بیشتر مناسب یک طرفدار الکترونیک یا یک خریدار روزمره Best Buy بود.
برنامه وفاداری بست بای به نام rewardzone
برنامه وفاداری بست بای به نام rewardzone
 
هنگامی که مصرف کنندگان با کنایه و طعنه درباره ی سخاوتمندی این برنامه که نیازمند صرف 250 دلار برای بازپس گیری 5 دلار است صحبت می کردند، پیشنهادات و دسترسی های مخصوص اعضای “محدوده پاداش” تحول بزرگی را ایجاد نمود.
این برنامه برای خریدهای بزرگ پاسخگو است؛ به طور مثال هنگامی که هزینه خرید یک تلوزیون یا اسباب و وسایل دیگر خانگی بیش از 2500 دلار است،‌ به اعضاء امتیازات مخصوصی مانند ارسال رایگان، ضمانت بازگشت کالا در مدت زمان طولانی تر، اشتراک رایگان دانلود فیلم و سرویس پخش موسیقی ارائه می دهد.

3.نیمان مارکوس(Neiman Marcus)
نیمان مارکوس
برنامه ی پاداش دهی نیمان مارکوس به نام “Incircle” برای قشر خاصی از مردم طراحی شده است!
استفاده از مزایای این برنامه تا زمانی که خریدار مبلغ 3000 دلار هزینه نکرده باشد، میسر نمی باشد.
در این سطح مشتری عضو شده از ارائه سرویس هایی مانند دریافت دعوتنامه هایی راجع به رویداد های فروش ویژه، احتساب امتیازات به صورت دوبرابر در هنگام خرید(این امتیازات چندان قابل توجه نیستند زیرا 5000 دلار خرید برای بازپس گیری 100 دلارازاین مبلغ مورد نیاز است) و کادو کردن یا نوشتن پیام تبریک به صورت رایگان بهره مند می گردد.
برنامه وفاداری نیمان مارکوس به نام Incircle
برنامه وفاداری نیمان مارکوس به نام Incircle
 
با این وجود مشتریان وفادار تنها برای دسترسی به خدمات نگهداری، رویدادهای خرید خصوصی در ساعات تعطیل، سفر های انتخابی و کسب 5 امتیاز بزرگ در ازای هر دلار خرید، سالانه مبلغی بالغ بر 75 الی 600 هزار دلار در سال هزینه می کنند!
برای مدیران و افراد سرشناس عضو باشگاه که بیش از 600000 دلار در سال در نیمان یا برگ دورف گودمن (Bergdorf Goodman) هزینه می کنند، دسترسی به فروشگاهی که عملا در آن زندگی می کنند ستودنی است!

 
منبع www.thestreet.com
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده