menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۶/۷/۲۸ جمعه
-
A
+
(6)
(0)
4 حوزه ای که آینده ی اینترنت اشیاء را تشکیل خواهند داد
4 حوزه ای که آینده ی اینترنت اشیاء را تشکیل خواهند داد
بدون شک نقش مهم اینترنت اشیاء در شکل دادن به کسب و کارهای مدرن و هنجارهای فرهنگی جامعه را نمی توان نادیده گرفت. اینترنت اشیاء با سرعت بالایی در حال گسترش است و هر روز تعداد زیادی دستگاه به واسطه آن به یکدیگر متصل می گردند. به طوری که طبق پیش بینی کارشناسان تا سال 2020 بیش از 24 بیلیون دستگاه اینترنت اشیاء در دنیا خواهیم داشت. خوب گام بعدی در مسیر توسعه اینترنت اشیاء چیست؟ افراد علاقه مند در این زمینه در چه بخش هایی می توانند سرمایه گذاری کنند؟
کسانی که اینترنت اشیاء را در طی این سال ها مورد بررسی قرار داده اند می دانند که دائماً در حال تغییر و تحول است، بنابراین از این موضوع آگاه اند که اهمیت نوآوری در برخی قسمت های بخصوص بسیار بیشتر از کار بر روی توسعه بخش های دیگر می باشد.
با نگاه اجمالی بر چهار حوزه ای که آينده اینترنت اشیاء را تشکیل می دهند متوجه خواهیم شد که  نوآوری
و توسعه در کدامیک از صنایع امری ضروری خواهد بود و دید کلی راجع به آینده ی اینترنت اشیاء پیدا خواهیم کرد.
1.انفجار سنسور ها

سنسور ها مهم ترین بخش اینترنت اشیاء‌ هستند زیرا به واسطه ی آنها اطلاعات موجود در دنیای واقعی دریافت شده و مورد تجزیه و تحلیل تحلیل قرار می گیرد .
در حال حاضر نیز میلیون ها سنسور به کاررفته در دستگاه ها و سیستم های مختلف به جمع آوری اطلاعات مفید و موردنیاز شرکت ها و افراد کمک می کنند.
اطلاعاتی که برای بهبود فرآیند طراحی و تولید مورد استفاده قرار می گیرند.
بازار سنسورهای اینترنت اشیاء‌ تا سال 2022 چیزی به ارزش 27 بیلیون دلار برآورده شده است، بنابراین گسترش صنعتی که در آن به تأمین سنسورهای مختلف و برنامه نویسی آنها پرداخته می شود تا قرن ها ادامه خواهد یافت.
همانگونه که بیلیون ها مصرف کننده به داشتن تلفن ها و سایر لوازم هوشمند خود افتخار می کنند، سنسورهایی که در اینترنت اشیاء مورد استفاده قرار می گیرند نیزنه تنها به لحاظ کمیتی بلکه به لحاظ ارزش مالی نیز افزایش قابل توجهی پیدا خواهند کرد.
با توسعه تکنولوژی سنسورها، دستگاه های اینترنت اشیاء قادر به جمع آوری اطلاعات بیشتر در بازه ی زمانی کوتاه تر و با صرف هزینه کمتر خواهند بود و طبعاً نتیجه آن افزایش سرعت ذخیره و تحلیل داده ها و استفاده موثرتر از اطلاعات خواهد بود.

 
محیطی با قواعد و قوانین جدید
2.محیطی با قواعد و قوانین جدید

حتی افراد تازه وارد در دنیای اینترنت اشیاء نیز می دانند که حفظ حریم شخصی مصرف کنندگان و مقررات بازار از مهم ترین مسائل بزرگترین پدیده دیجیتال دنیا هستند.
افزایش میزان سرقت اطلاعات شرکت های بزرگی مانند Equafix که موجب به خطر افتادن اطلاعات شخصی میلیون ها شهروند آمریکایی شد، باعث شده تا مصرف کنندگان و قانون گذاران به حفظ امنیت اطلاعات و حریم شخصی اهمیت بیشتری دهند و قوانین و مقررات جدیدی در این باره وضع کنند.
این اقدام تأثیر قابل توجهی بر عملکرد تولیدکنندگان و توسعه دهندگان خواهد گذاشت؛ محصولات و خدمات اینترنت اشیاء در آینده در محیطی کنترل شده و قانون مند تولید خواهد شد.
هم چنین هزینه های بیشتری به واسطه حفظ امنیت زیرساخت ها و محصولات به شرکت ها محول خواهد شد.

یادگیری ماشین به معنای واقعی
3.تحقق یادگیری ماشین به معنای واقعی

بدون شک کسانی که به مطالعه مقالات و خبرهای مربوط اینترنت اشیاء پرداخته اند، راجع به یادگیری ماشین و شگفتی های آن در دنیای کسب و کار چیزهایی شنیده اند؛ اما افراد کمی ازدر مراحل ابتدایی بودن بکارگیری الگوریتم های یادگیری ماشین دراینترنت اشیاء آگاهی دارند.
همانقدر که استفاده از نرم افزارهای طراحی لوگو و دستگاه های اینترنت اشیاء موجود در10سال پیش از این امری ناشناخته بود، آینده ی اینترنت اشیاء در طی یک دهه پیش رو نیز برای ما غیرقابل پیش بینی خواهد بود.
شرکت های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت و IBM به دلایل قانع کننده ای هزینه های بسیار زیادی را در زمینه ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین صرف می کنند.
برنامه ها و سیستم هایی که در این زمینه ساخته شده اند هنوز در ابتدای راه قرار دارند.
آینده و سرنوشت اینترنت اشیاء توسط افرادی که در زمینه ی داده کاوی و یادگیری ماشین توانایی دارند رقم خواهد خورد؛ کسانی که باید با موج عظیمی از اطلاعات و دستگاه های مبتنی بر اینترنت اشیاء که همواره در حال گسترش هستند، دست و پنجه نرم کنند.


4.امنیت بیشتر و استاندارد های فیزیکی بهتر

توجه زیاد بوجود آمده در بخش امنیت اینترنت اشیاء بواسطه هک ها و سرقت های اطلاعات صورت گرفته تأثیر بسیار عمیقی بر آینده اینترنت اشیاء خواهد گذاشت.
در آینده گجت ها بر اساس هزینه تولید و برنامه ریزی دسته بندی نخواهند شد، بلکه میزان امنیت و پایداری فیزیکی آنها مورد توجه قرار خواهد گرفت.
پیشرفت در تمامی عرصه ها از جمله تأمین امنیت زیر ساخت ها و استانداردهای تولید روند بازاریابی و الگوی مصرف را متحول خواهد ساخت.
دستگاه ها قادر خواهند بود تا با زمان کارایی بیشتر و بدون نیاز به شارژ مداوم عمل کنند و میزان حفاظت از اطلاعات کاربران توسط شرکت های فعال در این حوزه افزایش خواهد یافت.
در نهایت ارزیابی مجدد عمومی از استاندارهای امنیتی دنیای واقعی، اینترنت اشیاء را به دنیای ایده آل و قانون مند آن نزدیک خواهد ساخت.
تنها خصوصیت ثابت و همواره صادق درمورد اینترنت اشیاء این است که دائماً در حال تکامل و توسعه است و از انتظارات مدرن و استانداردها فراتر می رود و برای تسخیر بخش های مختلف بازار نیاز به نوآوری ها و نگرش های جدید دارد.
بدون تردید اینترنت اشیای آینده با تصورات ما کاملاً تفاوت خواهد داشت، اما قطعاً این 4 حوزه مکان مناسبی برای سرمایه گذاری و شروع به فعالیت خواهند بود.

 
منبع www.networkworld.com

 
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده