menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۶/۶/۲۲ چهارشنبه
-
A
+
(7)
(0)
تحول ۶ صنعت مهم با اینترنت اشیاء
تحول ۶ صنعت مهم با اینترنت اشیاء
از کشاورزی تا خرده فروشی، اینترنت اشیاء در حال ایجاد تحول در تمامی صنایع و کسب و کارهاست. همایش جهانی راهکارهای اینترنت اشیاء (IOT Solutions World Congress) که در سال 2016 در اسپانیا برگزار شد نیز نشان دهنده همین موضوع بود.
متخصصان و کار شناسان صنعتی در این رویداد به خوبی توانستند نشان دهند که چگونه از سیستم های هوشمند برای بهبود کسب و کارهایشان استفاده کرده اند. همراه  ما باشید تا شما را با ۶ نمونه از صنایعی که به وسیله ی اینترنت اشیاء دگرگون شده اند، آشنا سازیم.
 
کشاورزی و اینترنت اشیاء
 کشاورزی

کشاورزی و اینترنت اشیاء به طرز قابل توجهی با یکدیگر تلفیق شده اند. بنا برتحقیقات کارشناسان نشریه “Business Insider” تعداد دستگاه های اینترنت اشیاء به کار رفته در صنعت کشاورزی از 30 میلیون عدد دستگاه در سال 2015 به 75 میلیون عدد در سال 2020 خواهد رسید.
کشاورزان از روش های مختلفی برای جمع آوری اطلاعات درباره ی احشام و محصولات خود استفاده می کنند. برای مثال جان دیر از سنسورهای متصل به اینترنت در تراکتورهایش استفاده کرده تا به وسیله آنها بتواند به اطلاعاتی درمورد ثمر دادن محصولات اش دسترسی داشته باشد.
با به هم پیوستن این سنسورها و استفاده هوشمند از اطلاعات بدست آمده توسط آنها، کشاورزان می توانند از زمان مناسب کاشت و برداشت محصول مطلع گردند.

 
اینترنت اشیاء و سلامت و درمان
 سلامت و درمان

ترکیب کردن سلامت و درمان علاوه بر افزایش کارایی و بهره وری، ارائه بهتر خدمات به بیماران را نیز به همراه خواهد داشت.
یه عنوان نمونه با متصل شدن دستگاه MRI یا تجهیزات پزشکی دیگر به اینترنت، کارکنان بیمارستان می توانند با دریافت پیام هشدار از سوی دستگاه در مواقع از کار افتادن آنها به موقع باخبر شوند. شاید به نظر کار بی اهمیتی بیاید اما در بیمارستان کنترل کارکرد یک دستگاه موجب نجات جان افراد زیادی می شود.
اگر بتوانیم از اطلاعات بدست آمده توسط سنسورهای موجود در دستگاه ها استفاده نموده و اطلاعات بدست آمده از آنها را جمع آوری کنیم، تقریبا خواهیم توانست زمان خراب شدن آنها را با احتمال بالا پیش بینی کنیم بدینوسیله خواهیم توانست زمان تعمیر را از پیش تعیین کرده و از ایجاد تداخل در عملکرد سیستم های بیمارستان جلوگیری کنیم.

 
خرید و فروش و اینترنت اشیاء
 خرید و فروش

شاید هنگامی که به تکنولوژی فکر می کنیم خرید و فروش آخرین چیزی باشد که به ذهنمان خطور می کند، اما باید بدانیم که خرید و فروش نیز توسط اینترنت اشیاء در حال دگرکونی است. به عنوان نمونه، فروشندگان از رادارهای بلوتوثی در فروشگاه هایشان استفاده می کنند. این رادارها از طریق برقراری ارتباط با تلفن همراه مشتریان خدماتی بر پایه ی موقعیت مکانی را ارائه می دهند. بنابراین به طور مثال هنگامی که خریدار یا مصرف کننده به اپلیکیشن فروشنده متصل شود می تواند اطلاعات بیشتری راجع به محصولات مشخص و تخفیف های فردی دریافت کند.

اینترت اشیاء و حمل و نقل
 حمل ونقل

راهکارهای ارائه شده برای اینترنت اشیاء در زمینه ی حمل و نقل به روش های متعددی این صنعت را رونق خواهد بخشید.
برای مثال با نصب سنسورها بر روی وسایل نقلیه ترابری برای کنترل دمای محیط از راه دور، شرکت ها می توانند سلامت کالاها (به خصوص محصولات غذایی) خود را تضمین کنند.
سنسور ها و نرم افزارهای هوشمند را می توان در کامیونت ها یا اتوبوس ها به منظور جمع آوری اطلاعات به کاربرد. اطلاعاتی که می توان به منظور کاهش مصرف سوخت وسیله نقلیه در اختیار رانندگان قرارداد. علاوه بر این از این اطلاعات می توان برای نظارت بر رانندگی رانندگان و پیش بینی زمان مناسب تعمیر خودروها استفاده نمود. در آینده  زیر ساخت ها و وسایل نقلیه با یکدیگر برای کاهش ترافیک و جلوگیری از تصادفات تبادل اطلاعات خواهند داشت.

اینترنت اشیاء و انرژی
  انرژی

اینترنت اشیاء نحوه عملکرد شرکت های انرژی را نیز تغییر داده است؛ برای مثال شرکت های بزرگ انرژی مانند PG&E شروع به استفاده از کنتورهوشمند به عنوان راهکاری مؤثر برای اینترنت اشیاء کرده اند.
کنتورهای هوشمند اساسا دستگاههای الکترونیکی ای هستند که میزان استفاده انرژی مصرف کننده را اندازه گیری نموده و قادر به برقراری ارتباط با سیستم مرکزی شرکت های انرژی می باشند.
به خاطرهمین ارتباط دو طرفه، کنتورهای هوشمند نیز اطلاعات مورد نیاز برای پیش بینی بهتر میزان تقاضا و زمان مناسب تعمیرات دستگاه ها را در اختیار این شرکت ها قرار می دهند.
 

ساخت و تولید و اینترنت اشیاء
 ساخت و تولید

ساخت و تولید بزرگترین صنعتی است که در حال حاضر از اینترنت اشیاء در آن استفاده می شود.
متخصصان پیش بینی می کنند که سازندگان تا سال 2020 بیش از 70 میلیون دلار برروی اینترنت اشیاء سرمایه گذاری خواهند کرد که این میزان بسیار بیشتر از 29 میلیون دلار سرمایه صرف شده در سال 2015 می باشد.
سازندگان تمامی بخش های کارخانه هایشان را مجهز به اینترنت اشیاء می کنند تا بهره وری و تولیدات خود را افزایش دهند.
یکی از راهکارهای ارائه شده برای اینترنت اشیاء در زمینه ساخت و تولید استفاده از سنسورها در تجهیزات کاخانه است تا بدین وسیله بتوان در مورد میزان کارایی دستگاه ها و سیستم ها اطلاعاتی بدست آورد. این سنسور ها علاوه بر تعمیر به موقع قطعات، در کارکرد بهتر و مؤثرتر دستگاه ها و سیستم ها نقش بسزایی دارند.
به عنوان نمونه یک سازنده می تواند از اینترنت اشیاء برای دسترسی سریعتر به کارکنان در کارخانه و هم چنین نظارت بر آنها استفاده نماید.
 
منبع www.businessinsider​.com

 
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده