menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۶/۴/۲۲ پنج شنبه
-
A
+
(5)
(0)
اینترنت اشیاء چگونه می تواند برای کسب و کارهای کوچک مفید باشد؟
اینترنت اشیاء چگونه می تواند برای کسب و کارهای کوچک مفید باشد؟
مطمئناً هر فرد درگیر با کسب و کار و تکنولوژی تا کنون درباره اینترنت اشیاء(Internet Of Things) و اینکه امروزه چگونه دستگاه های کوچک کارهایی را که فکر می کردیم انجام آن ها غیر ممکن است را ممکن ساخته، چیزهایی شنیده است.
اینترنت اشیاء با فناوری خانه هوشمند ارتباط نزدیکی دارد، تکنولوژی که در آن می توانید قهوه جوش و چراغ های خانه تان را با تلفن هوشمند خود کنترل نمایید.
ارتیاط اینترنت اشیاء با خانه هوشمند
عمده رشد اینترنت اشیاء به وسیله ی کسب و کار ها و با استفاده از کلان داده(Big Data) جهت افزایش کارایی و بهره وری روی خواهد داد.
نمونه ی بارز این استفاده را می توان در شرکت نفتی بریتیش پترولیوم
(BP) مشاهده نمود . این شرکت با استفاده از فناوری های پوشیدنی به عنوان بخشی از برنامه ی سلامت خود به کنترل سلامت کارمندان و هم چنین کاهش هزینه های بیمه سلامت می پردازد.
بزرگترین منفعت اینترنت اشیاء برای کسب و کارهای کوچک است که به وسیله ی آن می توانند از بیشتر برتری ها و امکاناتی که تا کنون یک شرکت بزرگ بدان دست یافته بهره مند گردند.
این ها امکانات و برتری هایی هستند که اینترنت اشیاء می تواند به هر کسب و کاری ارائه دهد، با توجه به این امکانات و استفاده موثر از آنها می توانید کسب و کارتان را با این انقلاب تکنولوژی تطبیق داده و از مزایای بی شمار آن بهره مند گردید:


قدرت اطلاعات

تحلیلگران بیشتر از اینترنت اشیاء در مورد  کلان داده و تاثیرات آن صحبت می کنند؛ اما به نظر می رسد اکثر کسب و کارها گمان می کنند که کلان داده مختص کسب و کارهای بزرگی که از پس تهیه سرورها و بانک های اطلاعاتی عظیم  برمی آیند می باشد. اینترنت اشیاء این تصور را کاملا تغییر می دهد.
 
اینترنت اشیاء اساساً درباره که چیزهایی است
که ۱۰ یا ۲۰ سال پیش فکرش را هم نمی کردید که به اینترنت
مرتبط شوند-مانند ساعت، یخچال و حتی لامپ های خانه تان!- اما درحال حاضر از اینترنت بهره می برند.

 
اما مهم ترین چیز راجع به آن این است که به وسیله ی این ارتباطات، هریک از این دستگاه ها اطلاعاتی را که می تواند موجب ارتقای کارآیی کسب و کارها شود، تهیه می کنند.
به عنوان مثال لامپ های یاد شده را در نظر بگیرید. بسیاری از کسب و کار ها و گزارش ها نشان داده اند که چگونه اینترنت اشیاء می تواند از لامپ های هوشمند و اطلاعات بدست آمده توسط آن ها برای افزایش بهره وری انرژی به وسیله ی جمع آوری اطلاعات راجع به این که چه میزان گرمایش و سرمایش و نوردهی در هر لحظه مورد نیاز است استفاده کند.
اطلاعاتی مربوط به مصرف انرژی و میزان توان مصرفی که سابقاً می بایستی توسط کارشناس نگهداری به صورت ماهانه چک می شد، هم اکنون و در لحظه انجام می شود.
و از همه مهم تر برای کسب و کارهای کوچک سنسور ها و دستگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که هر فردی بتواند نحوه کار کردن با آن را بیاموزد.
البته کسب و کارهای کوچک باید با کوه عظیمی از اطلاعات که توسط اینترنت اشیاء تهیه می شود مواجه شوند، میزان اطلاعاتی که متخصصان پیش بینی کرده اند حجم شان تا سال 2020 به 600 زتابایت
(zetabyte) یا 600 تریلیون گیگابایت  (trillion Gigabyte) خواهد رسید.
خوشبختانه کسب و کارهای کوچک می توانند خود را به وسیله ی مهاجرت از سرورهای اطلاعاتی و قدیمی با این انفجار اطلاعاتی تطبیق دهند.


نوآوری و تفکر خلاقانه

اگر یک رهبر کسب و کار کوچک نتواند با راه حل های خلاقانه از این اطلاعات بدست آمده استفاده نماید، این اطلاعات به خودی خود بی فایده می باشد.
برای مثال وب سایت Inc.در مقاله ای راجع به استخر پرورش ماهی Aqcuaco و این که چگونه یک کسب و کار کوچک توانسته است با بهره بردن از اینترنت اشیاء کسب و کار خود را ارتقاء دهد، صحبت می کند.
Aqcuaco از اطلاعات جمع آوری شده توسط سنسور های قرار داده شده در دستگاه های ضبط کننده کوچک برای تنظیم کردن تغذیه، کنترل میزان اکسیژن و فاکتورهای دیگر محیطی و هم چنین مشاهده هشدار های مربوط به مسائل و مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد استفاده می کند.
استفاده استخر پرورش ماهی Aqcuaco از اینترنت اشیاء
آن ها روز به روز به دنبال ایجاد راه های جدید برای استفاده موثرتر از این اطلاعات هستند.
نمونه ی دیگری از مزایای اینترنت اشیاء را می توان در بخش خدمات مشتری یافت.
همان گونه که در بالا اشاره شد برخی از کسب و کارها مانند Aqcuaco از سنسور های اینترنت اشیاء برای تشخیص این که چه زمانی یک سیستم با مشکل مواجه خواهد شد و یا در معرض خطر قرار خواهد گرفت استفاده می کنند.
اما اگر کسب و کاری این حسگر ها را در دستگاه هایی که به مشتریان می فروشد قرار دهد، می توانند به مشتریان اطلاع دهند که چه زمانی دستگاهشان در معرض خراب شدن و از کار افتادن قرار دارد و دستگاه جایگزینی را به آن ها پیشنهاد دهند.
در حالی بخش خدمات مشتری کنونی به شکل رایج به دنبال حل مشکلات مشتریان است خدمات مشتری با استفاده  از اینترنت اشیاء می تواند مشکلات احتمالی را پیش بینی کرده و پیش از رخ دادن شان آن ها را ریشه کن کند.

 
اینترنت اشیاء به وسیله ی نوآوری و خلاقیت
به رشد کسب وکارهایی که ایده ها و طرح های
جدیدی در این زمینه ارائه می دهند کمک شایانی خواهد نمود.

 
امروزه اینترنت اشیاء برای خیلی ها تبدیل به طرح محرمانه ای شده که در آن تکنولوژی بسیار زیادی به کار رفته است اما به نظرشان در زندگی عادی کاربردی ندارد.
کسب و کارهای کوچک به عنوان موتورهای نوآوری و خلاقیت همانند وسایل نقلیه ای می باشند که با استفاده از اطلاعات بدست آمده و ارائه راه حل ها و تغییرات می توانند اینترنت اشیاء را به پتانسیل کامل خود برسانند.
اینترنت اشیاء جریان پیوسته و دائمی است که در آن اطلاعات اضافی به راه حل هایی منجر می شود که به گسترش اطلاعات و تشویق به ارائه راه حل های بیشتر منتهی می گردد.
کسب و کارهای کوچک راه حل هایی را برای مشکلاتی خواهند یافت که ما امروزه اصلا آن ها را نمی شناسیم!

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده