menusearch
nopardazan.com
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
فروشگاه ساز اینترنتی ناپکور
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
سیستم حضور و غیاب نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
باشگاه مشتریان خدمات خودرو نوپردازان
مشاهده کالالیست کل محصولات
سیستم کارت وفاداری
سیستم کارت وفاداری
مشاهده کالالیست کل محصولات
بعدی
۱۳۹۷/۴/۲۳ شنبه
-
A
+
(10)
(0)
4 ترند برتر CRM در سال 2018
4 ترند برتر CRM در سال 2018
تکنولوژی CRM یا Customer Relationship Management  (مدیریت ارتباط با مشتری) روز به روز رشد و توسعه پیدا می کند و طی سال های آینده تکامل خواهد یافت. با ما همراه باشید تا به بررسی ترند های امسال سیستم های CRM بپردازیم.

CRM در گذشته

در اواخر  دهه ۸۰ میلادی شرکت ها از نرم افزار های اداری هم چون نرم افزار مدیریت مخاطبین که اطلاعات تماس مشتریان را در خود به صورت مرتب شده ذخیره می نمود، استفاده می کردند.
در دهه ی ۹۰ میلادی تکنولوژی در زمینه ی اتوماسیون کسب و کار متمرکز شد و این زمانی بود که ما متوجه پتانسیل حقیقی سیستم های مدیریت ارتباط مشتری یعنی CRM ها شدیم.
در این زمان بود که همکاری بین سازمان ها شکل گرفت و سیستم های CRM قابلیت توسعه و گسترش پیدا کردند.
تا سال ۲۰۰۰ سیستم های CRM تکامل پیدا کردند و به ابزاری تبدیل شدند که می توانستند روابط بین کسب و کار ها را مدیریت کنند و عملکرد مشتریان را تحلیل بررسی نمایند.
همین موقع بود که سیستم های CRM ابری )  مبتنی بر Cloud ) معرفی شدند.

سیر تکامل سیستم های CRM

CRM به کدام سمت می رود؟
 
بازار رایانش ابری با سرعت بالایی در حال رشد و توسعه است . این بازار در سال ۲۰۱۴ نرخ رشدی برابر با ۲۲.۸ درصد داشته است  و امسال ارزش آن به ۱۲۷.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
       _Forbes

حال به سراغ ۴ ترندی می رویم که امسال در این حوزه شاهد آن خواهیم بود:

۱.اتوماسیون روند کاری شخصی سازی شده به وسیله ی تکنولوژی هوش مصنوعی

بدون شک تکنولوژی  AI یا هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) یکی از برجسته ترین زمینه های پیشرفت سیستم های CRM امسال خواهد بود.
هوش مصنوعی پتانسیل هوشمند کردن تمامی کسب و کارها را داراست.

 
هوش مصنوعی نیروی اصلی نسل جدید سیستم های CRM خواهد بود.


هوش مصنوعی سیستم های CRM را به نحوی سازماندهی خواهد کرد که نحوه ی عملکرد ما را با داده های موجود در سیستم فرا گیرند و به وسیله ی آن نیازهای مان را پیش بینی کنند و خود به امور روزمره رسیدگی کنند، تا ما بتوانیم روی کارهای مهم تر تمرکز کنیم. بدین وسیله هوش مصنوعی کارهای انسانی را به حداقل می رساند و عملیات اتوماتیک را جایگزین راه های قدیمی و دستی می کند.

هوش مصنوعی نیروی اصلی نسل جدید سیستم های CRM
 
با سیستم های CRM مبتنی بر هوش مصنوعی شرکت ها می توانند به بررسی عملیاتی که تا کنون از دید آنها پنهان بوده است بپردازند و از پتانسیل های پنهان این سیستم ها پرده بردارند تا مزایای قابل توجهی را کسب کنند.
به عنوان مثال سیستم های CRM مبتنی بر هوش مصنوعی از الگوهای تکراری استفاده از سیستم توسط فروشندگان و صاحبان کسب و کار استفاده نموده و کارها و وظایف تکراری و روزمره شان را خودکار کرده و انجام آنها را به سیستم می سپارند.
علاوه بر این هوش مصنوعی می تواند اطلاعات مشتریان موجود را جمع آوری کرده و با تحلیل این اطلاعات ترند های جدید را پیش بینی کند و در تصمیم گیری های مهم به صاحبان کسب و کار کمک نماید.

۲. از شبکه های اجتماعی تا CRM های اجتماعی

CRM های اجتماعی نوع دیگری از سیستم های مدیریت ارتباط مشتری هستند که برای شرکت هایی که می خواهند شبکه های اجتماعی خود را بهینه سازی کنند بوجود آمده اند، تا بدینوسیله بتوانند به مشتریان خود نزدیکتر شوند. بیشتر کسب و کار ها مشتاقانه از شبکه های اجتماعی استقبال نموده اند و شروع به ساختن جوامع مجازی کرده اند.
 
CRM های اجتماعی یا Social CRM
 
عملیاتی که توسط ربات های خدمت رسان در شبکه های اجتماعی انجام می شود مشتریان را وابسته و علاقه مند به برند ها و کمپانی می سازد؛ زیرا مشتریان زین پس می توانند بر اعتبار و تصویر یک شرکت تاثیر بگذارند.
CRM های اجتماعی نه تنها مشتریان موجود و بالقوه را به کسب و کار علاقه مند می کنند، بلکه به سازمان ها امکان دسترسی به اطلاعات رفتاری و نظرات مشتریان را نیز می دهند و بدین ترتیب بسیاری از چالش ها و مشکلات مشتریان شناسایی شده و رفع می گردد.

۳. یکپارچه سازی بیشتر با ابزار خارجی

ترند دیگر امسال افزایش میزان استفاده از سیستم های CRM بوسیله ی یکپارچه سازی بیشتر این  سیستم ها با ابزار ها و سرویس های خارج از سیستم می باشد.
توسعه دهندگان CRM نیاز دارند تا راهی برای یکپارچه سازی این سیستم با سرویس ها و تکنولوژی های جدید فروش، بازاریابی و خدمات مشتری بیابند.

یکپارچه سازی CRM integration
 
بنا بر گفته ی برایان کلیتون،مدیرعامل شرکت Greenpal امروزه اکثر سیستم های CRM تا حدودی یکپارچه سازی شده اند، اما فاصله زیادی با سیستم های همگام و مستقل از پلتفرم دارند.
پلتفرم های موبایل و بایستی بصورت یکپارچه برای اینگونه سیستم ها مورد استفاده قرار گیرند تا تولید افزایش یابد.

۴. سیستم های CRM با سهولت کاربری بالا

 طبق تحقیقات شرکت
Gartner کسب و کارهایی که سیستم مدیریت داده شان را به درستی پیاده سازی نمی کنند و از استراتژی مناسبی برای مدیریت مشتریان استفاده نمی نمایند، ۲۵ درصد از پتانسیل رشد و سود آوری شان را از دست می دهند.

شرکت های سراسر دنیا در تلاش برای طراحی و پیاده سازی برنامه ها و کمپین هایی بر پایه CRM هستند و با این روش به دنبال جذب مخاطبان خود می باشند.
شخصی سازی به بهبود تجربه فردی مشتریان ادامه خواهد داد. CRM قابلیت مهم و حیاتی برقراری ارتباط با مشتریان از طریق پیام رسانی را حفظ خواهد کرد. این قابلیت بایستی امکان دسترسی به مخاطب مورد نظر را در زمان و مکان مطلوب مخاطبان داشته باشد.
ابزار هایی مانند تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی خودکار که مشخص می کنند در چه زمانی و به چه کسی چه پیامی ارسال گردد، این امر را محقق می سازند.
 
 “نکته حائز اهمیت درمورد سیستم های ‌CRM این خواهد بود که پیام مورد نظر را در زمان مناسب به مخاطب ارسال کنند
 
                                                                        Erika Levy رئیس شرکت  Sparxoo

نتیجه گیری:

شرکت ها و کسب و کارهای مختلف باید نحوه ی پیاده سازی CRM را برای  ایجاد روابط پایدار با مشتریان فرا گیرند که این کار به وسیله ی ظهور تکنولوژي هوش مصنوعی محقق خواهد شد.
سازمان ها و شرکت های مختلف دیگر نمی توانند قدرت شبکه های اجتماعی را انکار کنند و  Social CRM ها نیز نگرش جدیدی بر نظرات مشتریان ایجاد خواهند کرد و به نحوه ی برقراری ارتباط موثر با آن ها کمک شایانی خواهند نمود.

همگام بودن با تغییرات و ترند های جدید CRM بدین معنی است:
توانایی ارزیابی ترند ها، پیش بینی دقیق تر و توانایی تصمیم گیری بهتر
 
یکپارچه سازی،خصوصی سازی و تشخیص اطلاعات مهم و کارآمد به کسب و کار ها کمک می کند تا با مشتریان خود به بهترین نحو رفتار کنند.


منبع medium.com
برای خواندن مطالب آموزشی دیگر به بخش مقالات آموزشی سایت مراجعه فرمائید.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده